Cennik dostępny
wyłącznie dla zalogowanych użytkowników

Do pobrania

Rozkładówki/stron albumu
15×1515×2020×1520×2022×3025×2530×2030×3040×3045×30
Rozkładówki/stron fotoksiążki
20×30 lewa20×30 prawa30×20 lewa30×20 prawa30×30 lewa30×30 prawa42×30 lewa42×30 prawa
Szablony etui cd/dvd
Okienka na okładkę
Szablony na okładki foto
Szablon płyty CD
Makieta pendrive
Makieta etui na odbitki foto
Makieta etui na odbitki foto + pendrive
Fotoprodukty
Makieta fotoobrazów
20×3030×3030×4540×4040×6050×6050×7060×8070×100
Profile kolorystyczne
Jeżeli przed wywołaniem przygotowujesz zdjęcia w programie do obróbki zdjęć, możesz pobrać specjalny plik – PROFIL ICC. Przypisany do obrabianego zdjęcia profil ICC konwertuje gamę kolorów do tych właściwych dla naszych maszyn wywołujących zdjęcia.

pobierz plik ICC Nazwa pliku: e-AGFA_ICC.icc Powyższy profil jest aktualny dla wszystkich naszych laboratoriów.

Po wybraniu powyższego odnośnika, pojawi się okno z pytaniem, co zrobić ze ściąganym plikiem. Należy wybrać opcję „ZAPISZ JAKO” i – aby uprościć proces instalacji profilu na komputerze – wybrać docelowy katalog, w którym ma się znaleźć profil. Odpowiednie katalogi dla odpowiednich platform podane są poniżej.

Instalacja profilu ICC

Zainstalowanie profilu jest bardzo proste i ogranicza się do przekopiowania go do odpowiedniego katalogu na dysku, na którym zainstalowany jest system operacyjny. W systemie Windows XP instalacja profilu jest jeszcze prostsza: wystarczy kliknąć dwukrotnie na ściągnięty plik, a ten sam przekopiuje się do odpowiedniego katalogu.

Poniżej znajdują się ścieżki do odpowiednich katalogów w zależności od posiadanej platformy.

Windows 98/ME Dysk:\Windows\System\Color
Windows 2000 Dysk:\Winnt\System32\spool\drivers\color
Windows XP Dysk:\Winnt\System32\spool\drivers\color
Mac OS 9.x System Folder/ColorSync Profiles
Mac OS X /Jagurar Library/ColorSync/Profiles
Korzystanie z profili ICC

Mając zainstalowany aktualny profil ICC, można się nim posłużyć do przygotowania zdjęcia tak, by jak najbardziej odpowiadało Twojej wizji. W tym celu należy przekonwertować plik do danego profilu ICC wykonując poniższe czynności.

Prezentowane poniżej kroki zilustrowane zostały przy wykorzystaniu programu Adobe Photoshop 7.0 w wersji angielskiej. Jeżeli korzystasz z wersji polskojęzycznej, odpowiednie funkcje przedstawione poniżej występują w dokładnie tych samych miejscach w listach menu programu.
01. Przejdź do okna konwersji – w wersji polskiej:
OBRAZEK -> TRYB -> KONWERTUJ DO PROFILU

02. Wybierz odpowiedni profil w oknie konwersji:

03. Po konwersji zdjęcia do odpowiedniego profilu, jego gama kolorów i kontrast mogą ulec zmianie. Ustaw kontrast i nasycenie kolorów według Twojego uznania.

04. Zapisz przygotowane zdjęcie. Pamiętaj, by przy zapisaniu załączyć wykorzystany profil, tak jak to przedstawiono poniżej! w wersji polskiej:
ZAPISZ JAKO -> ZAPISZ OPCJE – KOLOR

05. Tak zapisany plik zawiera w sobie profil. Przy ponownym jego otwarciu, np. w przypadku, gdybyś chciał nanieść poprawki, wyskoczy poniższe okno:

Należy zaznaczyć tak jak na powyższym obrazku. W wersji polskiej: UŻYJ OSADZONEGO PROFILU (W ZAMIAN PRZESTRZENI ROBOCZEJ).

Przy ponownym zapisaniu pliku należy pamiętać o kroku 4. Nie zapomnij także o tym, by takie zdjęcie wywołać z funkcją REPRO.
Kalibracja monitora
Katalog produktów
Podgląd czcionek
Wzornik materiałów